
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19 mm |
| Width | 2.54 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 15 |
| Height | 11.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | 1-Channel Mono |
| Output Current | 60 mA |
| Operating Supply Voltage | 100 V |
| Max Power Dissipation | 5.4 W |
| Power Dissipation | 5.4 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Supply Type | Dual |
| Dual Supply Voltage | 28 V |
| Nominal Supply Current | 19 mA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 4.2 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 100 V |
| Min Dual Supply Voltage | 20 V |
| Voltage Gain | 112 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 105 dB |
| Load Impedance | 8 Ω |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
